Hlasy nejlepších účastníků Memoriálu Luboše Tomíčka

Polský plošinář Przemyslaw Pawlicki vyčníval mezi účastníky 47. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka nejen postavou, ale hlavně výkony. Kraloval totiž základní části a svou převahu potvrdil i jasným finálovým vítězstvím.


Ve startovním poli byla řada jezdců, která mohla myslet na vítězství. Proto mám z prvenství velikou radost,“ vyprávěl po skončení závodu pětadvacetiletý jezdec. Zároveň zdůraznil, že ve finále těžil z toho, že jako vítěz základní části si mohl první vybírat dráhu. „To bylo pro vítězství hodně důležité,“ pokračoval závodník, který zvolil druhou startovní pozici a s modrým povlakem na přilbě ostatním finalistům jednoduše ujel.


Renat Gafurov vyhrál své první tři jízdy, pak se jeho převaha poněkud zadrhla, ale ve finále skončil druhý. „Nemůžu být nespokojený. Jsem tady potřetí na podium, ale ještě mi chybí výhra. Tak snad příště,“ přemítal zástupce ruské plochodrážní školy.


Za největšího favorita byl před startem tipován legendární Dán Nicki Pedersen, ale nakonec přiznal, že je rád za bronzový stupínek. „Soupeři byli hodně silní a rychlí a mě nevyšlo všechno, jak jsem si představoval. Hlavně se mi nepodařilo najít ideální nastavení motorky,“ konstatoval trojnásobný světový šampion.


Václav Milík zopakoval čtvrté místo z loňska, z čehož příliš nejásal, ale zároveň uvedl, že na lepší výsledek neměl. „Bojoval jsem ze všech sil, ale líp to nešlo,“ prohlásil jezdec, který ve finále startoval z nejméně výhodné dráhy u mantinelu, ale přesto dotíral na Pedersena.


Nenasbíral jsem v základní části dostatek bodů, abych si mohl vybrat lepší startovní pozici,“ krčil rameny. „Nakonec jsem ale nechal za sebou dost kvalitních soupeřů, a ti, co mě porazili, jsou velká jména. Závod beru jako zkušenost a poučení do dalších startů. Je to i výzva pro příští ročník Tomíčkova memoriálu,“ dodal.


min