Dawid Lampart podepsal v Praze
Pátek, 18 Prosinec 2015 16:52

Novou posilou extraligové družiny AK Markéta bude polský jezdec Dawid Lampart, který se stříbrným celkem ročníku 2015 podepsal jednoletý kontrakt.

Praha bude Dawida Lamparta první zastávkou v kariéře v české nejvyšší soutěži. Lampart nepatří mezi závodníky, kteří jsou na tuzemských oválech často k vidění. Naposledy zde závodil v sezoně 2010, kdy byl členem polské juniorské reprezentace, která si v Plzni snadno zajistila postup do světového finále.

Rzeszowský rodák má za sebou úspěšnou sezonu v barvách mateřské Stali. V sestavě týmu z jihovýchodního cípu Polska byl nečekaně silným článkem a vedle hvězdných Hancocka a Kildemanda byl pilířem Rzeszówa v cestě za ekstraligovou záchranou.

Zatímco polská budoucnost Dawida Lamparta dosud potvrzena nebyla, už teď je jisté, že v Dánsku se na soupisce Holstedu potká i se Zdeňkem Holubem. 

K dánskému kontraktu tak nyní Lampart přidává i angažmá v České republice: V týmu Markéty bude o jedno místo bojovat s krajany Patrykem Dolným a Patrykem Malitowským.