Plochodrážní extraliga jde do finále
Pondělí, 13 Říjen 2014 10:46

Vrchol sezony čeká na konci týdne nejvyšší domácí plochodrážní soutěž. V extraligovém finále se ve dvou závodech střetnou Auto klub Markéta raha a Zlatá přilba Pardubice. Náš tým rozjede finále na domácím oválu na Markétě tento čtvrtek v 18 hodin, odveta na východě Čech je v plánu o den později. Oba celky se o extraligový titul utkají už potřetí v řadě, před dvěma lety se radovala Markéta, nyní trofej obhajují Pardubice.

Sestavy budou oficiálně potvrzeny v úterý večer, už v tuto chvíli je ale jisté, že k vidění opět hvězdy světové ploché dráhy na každé straně. Pražský manažer Tomáš Topinka, jenž letos poprvé nominoval do sestavy Poláka Rafala Okoniewskeho, se chce opřít hlavně o nejsilnější možnou sestavu českých závodníků. „Je potřeba využít všech našich nejlepších kluků a díky omezení bodových průměrů musíme použít dva bodově slabší zahraniční závodníky. Náš tým, ale tímto tahem bude oproti soupeři silný na všech pozicích a jen takto budeme schopni bojovat o navrácení mistrovského titulu zpět do Prahy,“ říká Topinka. Pardubice mohou kontrovat pátým nejlepším jezdcem světa Matejem Žagarem či loňským mistrem Evropy Martinem Vaculíkem.

Chybět samozřejmě nebude ani tuzemská špička včetně kompletního tria medailistů z národního šampionátu jednotlivců v pořadí pardubický Václav Milík a pražští Josef Franc s Matějem Kůsem.


Sestava Auto klub Markéta
Josef Franc
Matěj Kůs
Zdeněk Holub
Filip Šitera
Michal Škurla
Rafal Okoniewski
Tomasz Chrzanowski