Topinka: Pardubice byly lepší, ale flintu do žita neházíme
Středa, 09 Říjen 2013 22:12

První finálový závod plochodrážní extraligy družstev vyzněl jednoznačně pro domácí Pardubice, které na svítkovském stadionu porazily PSK Olymp 54:38. Manažer pražského celku Tomáš Topinka čekal vyrovnanější průběh, ale i přes vysokou porážku věří, že obhájci loňského titulu mohou v nedělní odvetě na Markétě (14.00) finálovou sérii ještě zdramatizovat.

Kde hledat příčinu porážky o šestnáct bodů?

Když dva závodníci nebodují, tak se de facto závodí ve čtyřech a z toho se nedá vyhrávat. Závod se nepovedl Matěji Kůsovi, žádné body bohužel nepřivezl ani Zdeněk Holub. Hlavním důvodem porážky ale bylo to, že Pardubice předvedly výborný výkon.

V čem byl soupeř lepší?

Asi se jim lépe povedlo aktuální nastavení na dráhu, ale všechno není jen o technice. Jejich jezdci lépe startovali, všichni bodovali a cizinci byli o maličko lepší než naši. Znal jsem sílu soupeře, ale čekal jsem vyrovnanější průběh. Bohužel první letošní porážka přišla ve finále.

Kdo vás z pražského týmu uspokojil?

Určitě dobrý závod zajel Pepa Franc a relativně i Martin Gavenda. Čtyři body tomu sice příliš nenasvědčují, ale trochu se od něj odvrátilo štěstí a takové tři body mu utekly mezi prsty. Oba cizinci Kildemand a Batchelor bojovali jako tygři, rvali se o každý bod, ale nestačilo to.

Jaké šance na obrácení výsledku dáváte svým svěřencům v nedělní odvětě?

Pojede na Markétě na naší domácí dráze a výhoda by měla být na naší straně. Rozdíl šestnácti bodů je velký, ale není to úplně ztracené. Deset bodů by bylo hratelnějších, ale určitě neházíme flintu do žita.

Počítáte se stejnou sestavou, nebo existuje prostor na změny?

Myslím, že se kádr nezmění. S domácími jezdci moc hýbat nemůžeme a na zahraničních posilách to v Pardubicích neviselo. I kdyby získali o pár bodů víc, tak by to na vítězství nestačilo. Kildemand a Batchelor museli sice odcestovat za dalšími povinnostmi, ale v neděli se do Prahy vrátí.

Výsledek: Pardubice – Olymp 54:38. Body: Žagar 13, Dudek 11, Milík 10, A. Dryml 8, Suchánek 7, Štichauer 5 – Franc a Kildemand 13, Batchelor 8, Gavenda 4, Kůs a Holub 0.min