Topinka po vítězství v Pardubicích: Byli jsme lepší a stálo při nás štěstí
Středa, 08 Květen 2013 22:23

Manažer mistrovského týmu PSK Olymp Praha Tomáš Topinka odjížděl ve středu večer z Pardubic spokojený. Jeho svěřenci zvítězili na půdě největšího rivala v plochodrážní extralize 47:43, a tak v dobrém rozpoložení odpověděl na několik otázek.


Měli jste po domácí remíze s Pardubicemi nějaké obavy z odvety?

Věděli jsme, že nás čeká složitý závod a ukázalo se, že byl asi nejtěžší, jaký jsme na dráze soupeřů mohli jet. Pardubice jsou speciálně doma hodně silné. Tím nechci nijak zlehčovat, co nás v extralize ještě čeká.


Co rozhodlo o vašem vítězství?

Byli jsme prostě lepší... Zahraničním posilám jednak sedla pardubická dráha a pak na nich bylo vidět, že jsou na sebe zvyklí ze startů v Anglii, kde společně nastupují za tým Elite League Swindon Robins.


Byli tedy Dán Peter Kildemand a Australan Troy Batchelor tím hlavním důvodem vašeho vítězství?

To se takhle nedá říct. Hodně nás podrželi, ale hlavně Pepa Franc a Zdeněk Holub získali  důležité body, své si odjel i Ondra Smetana. Dobře jezdil i Matěj Kůs, i když tomu jeho skóre moc nenasvědčuje. Musím na něm ale ocenit, že bojuje jako lev. Třeba ve své poslední jízdě si nezasloužil, že nepřivezl žádný bod.


Jak hodnotíte výkon sedmnáctiletého Zdeňka Holuba, který zatím v každém extraligovém utkání navyšuje bodové konto?

Předvádí nadějné výsledky, zlepšuje se a to je prima. Jenže v tomhle věku není úplně žádoucí, aby jeho výkonnost šla zcela strmě nahoru. Spíš upřednostňuju postupný růst. Když někdo mladý prudce vyletí, může zase rychle spadnout dolů. V Pardubicích jel pěkně, ale také dvakrát skončil poslední. Musí se naučit vyhrávat i prohrávat.


Čím to, že se v pardubických barvách tolik jako v prvním střetnutí na Markétě neprosadil Slovinec Matej Žagar?

Naše dvojice hostů ho prostě zastínila. Měli jsme i trochu štěstí, že Vencovi Milíkovi odešla v jedenácté rozjížďce motorka. To ale k ploché dráze patří...


Jak se díváte na skutečnost, že vaše středeční posily vyjeli víc bodů než v každém v předchozích dvou startech účastníci Grand Prix Nicki Pedersen a Andreas Jonsson?

Jednotlivé závody se nedají moc porovnávat. Tihle kluci jeli vyloženě týmově. Byli prostě výborní a věřili si. Když startovali spolu, koukali po sobě a skvěle se podporovali. Jeden druhému dokázali nechat volné místo. Byli sehraní a předvedli profesionální výkon.


Vítězstvím v Pardubicích jste udělali výrazný krok k přednímu umístění v základní části extraligy. Jak to jako manažer týmu hodnotíte?

Začátek se nám určitě povedl, ale soutěž je ještě dlouhá. Určitě přijdou další vyrovnané souboje. Každý závod je jiný a mohou ho ovlivnit různé okolnosti. Dívat se moc dopředu a říkat, že už máme něco jistého, se nevyplácí. Nicméně míříme vysoko a uvidíme, kam dojdeme.


min