Tomáš Topinka se o výsledek závodu proti Mšenu neobával
Středa, 24 Duben 2013 07:23

Olymp měl průběh extraligového utkání s Greplem Mšeno pod kontrolou. Po vítězství v poměru 50:43 o tom svědčí i výrok manažera pražského týmu Tomáše Topinky na tiskové konferenci.

Po celou dobu střetnutí jsem se o vítězství neobával. Bodově se to trochu přiblížilo, když Jarek Hampel využil žolíka, ale jinak jsme měli zápas pod kontrolou,“ prohlásil Topinka a jeho slova dosvědčuje skutečnost, že hosté na Markétě vyhráli jen čtyři jízdy.

Dvanácti body se na vítězství, které se zrodilo hlavně díky výbornému úvodu utkání, podílela dánská hvězda Nicki Pedersen. Zářil už před týdnem při remízovém klání s Pardubicemi a pražské starty jsou pro něj cenné i vzhledem ke Grand Prix České republiky, která se jede na Markétě v sobotu 18. května.

Jezdím tady rád, i když nejde o Grand Prix. To je úplně jiný závod, v němž mám patnáct špičkových soupeřů,“ říkal trojnásobný mistr světa, který do Prahy přivezl nové motory, ale spojenost z něj právě nečišela. „Ještě nejsem na konci cesty, s motory mě čeká hodně práce.“

Bodově se Pedersenovi jedenácti body přiblížila domácí plochodrážní stálice Josef Franc. Čtyřiatřicetiletý závodník zazářil zejména v osmé jízdě, kdy porazil polského vicemistra světa Jaroslawa Hampela v barvách Mšena.

Soustředím se hlavně na sebe. Nestuduju, proti komu právě pojedu. Obvykle to zjistím, až když stojíme na startu. A to je pak pro mě ohromná výzva,“ vyprávěl zkušený jezdec. „Mým cílem je pořád se zlepšovat. Chci dokázat, že i ve svých letech můžu jezdit na vysoké úrovni,“ dodal Pepa Franc.


min