Nicki Pedersen: Kdybych přidal jeden či dva body, mohli jsme vyhrát
Středa, 17 Duben 2013 09:34

V úvodním duelu plochodrážní extraligy, v němž domácí Olymp remizoval s Pardubicemi 45:45, byl dánský jezdec Nicki Pedersen s jedenácti body nejplatnějším jezdcem pražského celku.

Jak jste spokojený se svým vystoupením na Markétě?

Je jasné, že jsme doma chtěli vyhrát. Myslím, že kdybych přidal jeden či dva body, mohlo se to podařit. Jenže jsme všichni na začátku sezony, takže spíš testujeme. Kostky ještě nejsou vrženy, ale věřím, že už další závod bude lepší.

Po vyrovnaném průběhu utkání se o výsledku rozhodovalo v patnácté jízdě, ale kvůli třem letmým startům jste odstartovali až na počtvrté. Zažil jste to někdy?

Ve všech jezdcích panovalo v těch okamžicích veliké napětí, takže se nebylo čemu divit. Na druhou stranu se domnívám, že k opakovaným startům svým dílem přispěl i rozhodčí.

Jak jste byl spokojený s kvalitou dráhy, na níž za měsíc pojedete pražskou Grand Prix a v létě pravděpodobně závod o mistra světa družstev?

Dráha se ještě liší od toho, jak bývá upravená na Grand Prix. Nicméně ji považuji za dobrou, i když by jí neškodilo víc materiálu na vnějším okraji.

Jak se vám při závodech za pražský tým spolupracuje s manažerem Tomášem Topinkou?

Je z něj cítit, že sám jako bývalý špičkový jezdec ví, co to znamená závodit. Když od něj dostanu radu typu - ty to zvládneš, ty to uděláš dobře - tak je mi jasné, že ví, o čem mluví. To je pro mě to nejdůležitější.

Do sezony jste v nedávné Grand Prix na Novém Zélendě vstoupil třetím místem. Co od ní očekáváte?

Sezona se zatím neodvíjí špatně, i když jsem trochu zklamaný, že postrádám potřebnou rychlost. Na zlepšení se svým týmem pracujeme a věřím, že se to časem zlomí. Samozřejmě by bylo skvělé jenom vítězit, ale když budu dojíždět mezi prvními třemi, budu určitě spokojený.

Je pro vás výhodou, že o titul družstev, který byste měl s dánským celkem obhajovat, se pojede v Praze?

Často u vás závodím, takže pokud se do finále probojujeme, zase se tady v červenci objevím a budu mít díky svým předchozím pražským startům určitou výhodu. Jezdím sem rád, Praha je krásné město...

Kolik startů v barvách Olympu letos plánujete?

To ještě není oficiálně určené. Předně musím splnit své závazky v ligách v Polsku a ve Švédsku, ale kdykoli budu mít čas, tak rád přijedu Olympu pomoci.


min