Lindgren je připraven, Pedersen nikoli
Pátek, 09 Červen 2017 00:32

Nad startem dvou závodníků se před sobotní Mitas Grand Prix České republiky vznášel otazník. Zatímco největší překvapení letošní sezony Fredrik Lindgren se dokázal dát do pořádku, Nicki Pedersen se na start nepostaví.

Fredrik Lindgren si poranil koleno v týdnu před Grand Prix Lotyšska, na kterou měl jet coby lídr průběžného pořadí. Následky pádu v britské lize omezily jeho bodový zisk na pět bodů. Od startu v Daugavpilsu se Lindgren na dráze neukázal a intenzivně se věnoval rehabiltaci. Přestože jeho stav ještě není stoprocentní, Švéd v sobotu bude hájit průběžné třetí místo ve Speedway Grand Prix.

Před závodem v Daugavpilsu se zranil i Nicki Pedersen, který si přivodil úraz páteře při pádu v dánské lize. Narozdíl od Švéda Pedersen lotyšský podnik vynechal a nestihl se dát do pořádku ani na zítřeší jedenadvacátý ročník Grand Prix České republiky. V hrůzostrašně vyhlížejícího pádu si trojnásobný mistr světa obnovil zranění z loňské Zlaté přilby v Pardubicích.

Vítěze tři pražských Velkých cen nahradí jiný Dán Peter Kildemand, ač i ten laboruje se zdravotními problémy. Kildemanda do závodu posouvá jeho pozice prvního kvalifikovaného náhradníka.