Výroční členská schůze AKM proběhla ve čtvrtek

29.2.2024 Dnes se na stadionu Markéta uskutečnila Výroční členská schůze Auto klubu Markéta. Úvodní slovo si vzal předseda klubu Petr Ondrašík, který přítomné členy informoval o fungování klubu, hospodaření i o práci Výkonného výboru. Následně si slovo vzal místopředseda Jan Draslar a za klub odměnil voucherem na sportovní materiál jezdce Josefa France a Daniela Klímu za výkony v loňské sezoně. Voucher byl přichystán také pro Jana Kvěcha, ale jemu účast

Kalednář na novou sezonu prošel malou změnou

Kalendář závodů na stadionu Markéta pro rok 2024 zná svou podobu již od začátku ledna. Nyní prošel jednou menší změnou, a to při termínu Extraligy družstev. Místo původního čtvrtečního termínu se závod uskuteční v úterý 16. dubna. Ještě před tím se však na dráhu na pražské Markétě dostanou Přeborníci České republiky, a to již 26. března. S radostí Vám také oznamujeme, že po včerejší schůzce v České televizi, máme na

FIM Speedway Grand Prix v Praze opět v červnu

17 závodů z 29 závodů se konalo v květnovém nebo červnovém termínu. A výjimkou nebude ani 30. závod pražské FIM Speedway Grand Prix, který se uskuteční první červnovou sobotu, tedy 1. června 2024 jako 4. závod v pořadí. Předprodej byl právě odstartován v síti Ticketportal (Link ZDE) a Vy si máte možnost zakoupit ty nejlepší místa s předstihem a navíc za výhodné ceny, které jsou garantovány do konce letošního roku.

Ervín Krajčovič se stal mistrem světa ve flattracku

Český motocyklista Ervín Krajčovič se ve francouzském Morizes stal mistrem světa ve flattracku, americké obdobě ploché dráhy. V dramatické koncovce šampionátu porazil Španěla Gerarda Baila o sedm bodů. Celkově čtvrtý skončil Ondřej Svědík. “Do vedení v šampionátu, ve kterém startovalo přes 30 závodníků z jedenácti zemí, se mi podařilo dostat po druhém závodě v Debrecínu a nakonec jsem ho udržel,” řekl Krajčovič ČTK. Vylepšil tak výsledek z loňska, kdy skončil

Nábor mladých talentů

Chceš rozšířit naše řady? Navázat na úspěchy Jana Kvěcha nebo Adama Bednáře? Tak neváhej a přijď v úterý 3.10.2023 na náborovou akci AK Markéta. Od 16 do 18 hodin bude na malé dráze probíhat Speedway Mini Cup. V této době Vám budou k dispozici trenéři Zdeněk Schneiderwind a Tomáš Topinka a zasvětí Vás do kouzla levých zatáček a předají více informací. Pokud to bude možné a budeme mít k zapůjčení

Jan Kvěch se probojoval mezi nejlepší jezdce světa

Nemožné se stalo skutečností. Česká republika se konečně dočkala a FIM Speedway Grand Prix bude mít po neuvěřitelných 15 letech českého jezdce! Naposledy to bylo roku 2008, kdy se mezi nejlepších 16 jezdců dostal Lukáš Dryml. Nyní je známo 10 jezdců. O dalších pěti rozhodne udělení divokých karet v následujících dnech. Honzovi velmi gratulujeme a už nyní se těšíme na to, co v seriálu SGP předvede! A to nejen na

Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál Szymon Wozniak

Memoriál Luboše Tomíčka v pondělí oslavil svůj 54. ročník. Nejlépe si z českých jezdců vedl Jan Kvěch, který skončil na druhém místě. Vítězem se stal Szymon Wozniak a na nejnižším stupni vítězů stanul Peter Kildemand z Dánska. Szymon Woźniak se Memoriálu zúčastnil poprvé a hned se mu podařilo tento závod vyhrát. Závod si užil i bronzový Peter Kildemand. Václav Milík skončil na šestém místě, těsně za postupem do finále, ale

Na dnešním závodě nebude chybět ani mistr světa

Ve startovní listině jeho jméno nenajdeme, ale na stadion Markéta přesto bude. Řeč je o trojnásobném mistru světa Bartoszi Zmarzlikovi, který zavítá na pražský stadion, aby představil projekt ORLEN Speedway Academy. K dispozici bude samozřejmě také všem svým fanouškům,tak určitě neváhejte a přijďte si pro podpis, fotku a nebo jen pro velký zážitek ze setkání s mistrem světa. Pro nemoc nakonec bude chybět Sebastian Kössler a omluvil se i Nick

Tisková konference k Memoriálu Luboše Tomíčka

Dnes se v klubu Lávka uskutečnila tisková konference k závodu Memoriál Luboše Tomíčka. Přítomní byli předseda klubu Petr Ondrašík, sportovní ředitel Pavel Ondrašík, extraligový manažer a trenér Tomáš Topinka a nejlepší čeští jezdci Jan Kvěch a Václav Milík. Úvodní slovo si vzal Pavel Ondrašík. “V letošním roce jsme připravili zajímavý doprovodný program. Přistoupili jsme k času 18:00 kvůli podzimnímu chladnějšímu počasí a také, aby to nebylo dlouhé pro rodiny s